Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Akrep Burcunun Özellikleri

24 Ekim
22 Kasım

Akrep burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak akrep burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Akrep burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Akrep Burcu; Siz Sabit bir burcun insanısınız. Onun için de fikir ve düşüncelerinizde ısrar eder, bunlardan şaşmazsınız. Hem aklınız sayesinde de bu sebat sizi başarıya götürür. Su grubu burçlar fazla duyguludur. Siz de duygulu bir burç insanısınız. Fakat sert sayılan yıldızlarınız ve burcun sabitliği sizin kafanızı desteklemektedir. Böylece çelişkilerle dolu çok ilginç bir kişilik kazanıyorsunuz. Zaman zaman da çok etkileyici olabilmektesiniz. Bu arada üstün bir tip olduğunuzu da ilave edelim.

DUYGULAR BURCU AKREP

 

Akrep burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Su, Sabit, Negatif, Dişi
Burcun Yıldızı : Yeni şartlar temsilcisi Plüton
Burcun Sembolü : Akrep kuyruğu ve ters kıskaç
Burcun Günü : Salı
Burcun Sayısı : 9
Burcun Taşları :Topaz, sarı kuvars, sarı necef
Burcun Renkleri : Kırmızı, koyu kırmızı, bordo, siyah
Burcun Çiçekleri : Koyu kırmızı karanfil, begonya, amarilis, zümbülteber
Burcun Kokuları : Manolya, sümbül, helyotrop
Burcun Madeni : Plutonyum
Burcun etkisindeki bitkiler : Fesleğen, soğan
Burcun etkisindeki hayvanlar : Kartal, kirpi, akrep

Akrep Burcu Özellikleri

Etkileme: Siz insanları fazlasıyla etkileyebiliyorsunuz. Bir odaya girdiğiniz an bütün gözler size çevriliyor. Sizi tanımayanların kafasında sorular beliriyor. Aynca tanıyanı da sizden biraz çekmiyorlar. Bunun bir nedeni fazla etkileyici olan gözlerinizdir. Fakat sizin gözleriniz Koç insanınkinden çok farklıdır. Etkileyen sizin bakışlarınızdır. Bakışlar pek çok şey ifade eder, türlü duygulan belirtir. İstemediğiniz biri size yaklaşacak olsa bir bakışınızla onu dondurabilirsiniz. Fakat bu arada yüzünüzde en küçük bir değişiklik bile olmaz. Kişiliğiniz inanılmayacak kadar güçlüdür. Bakışlarınız da bu kişiliği yansıtır zaten. İstediğiniz anda bir mıknatıs gibi çekici olabilirsiniz. Yalnız zayıflar karşınızda dayanamazlar. Onları yıkıp geçersiniz. Akıllı olanlarsa sizinle karşılaşınca ölçülü davranırlar. Çünkü size her yaklaşanın iyi sonuç almadığını bilirler. Bu sözlerimden kötü bir insan olduğunuz anlamını çıkarmayın. Sadece çok güçlüsünüz. Bu gücü genellikle iyi yönde kullanmakla birlikte duygularınız yüzünden bazen de değişiveriyorsunuz. O zaman gücünüz tehlikeli bir hal alıyor. Yine de bu yeteneğiniz sayesinde çevrenizde çok kimseye istediklerinizi kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Çift Yıldız ve Çift Kişilik: Gerek Mars gerek Plüton yıldızınız olduğu için çok yönlü bir tipsiniz. Bu arada her iki yıldızın da sert etkili olduğunu biliyorsunuz. Mars size atılganlık, cesaret, enerji verirken Plüton da ezici bir irade gücü armağan etmektedir. Bu yüzden Akrebe “Güçlüler Burcu” denilmesi de doğrudur. Yalnız bazen bu iki büyük gücün belirli yönlerini bağdaştıramıyorsunuz. O zaman huzurunuz kaçıyor. Sadece huzurunuz kaçmakla kalsa ziyanı yok. Aynı zamanda etrafınızdakilere de rahat vermiyorsunuz. Bu özellikle duygular konusunda kendisini şiddetle gösteriyor. Mars atılganlığı verirken Plüton sizi zaman zaman da frenliyor. Ayrıca Sabit tür bir burçtansınız. Yani inatçı, sebatlı, bildiklerinden şaşmayan bir tipsiniz. Kendi fikirlerinizin doğru olduğuna inanıyor ve her yeniliğe de pek güvenmiyorsunuz. Oysa Mars, atılım yapmanız için ısrar ediyor. Bu durumda şiddetli bir gerilim hissediyorsunuz. Mars’a uyarak yaptığınız zaman sonuç genellikle iyi oluyor. Yine de Plüton bazı yönlerden sizi frenlerse veya burcun sabitliği inadınızı tutturursa o zaman ateşli Mars sinirlerinizi geriyor, tehlikeli sayılacak bir hal alıyorsunuz. Bu arada iki yıldızın ortak yönleri sizi destekliyor. inattan vazgeçerek yeni koşullara uyup yaptığınız hamleler daima iyi sonuçlanıyor. Daima böyle davranabilirseniz başarıya kavuşur ve amacınıza da erişirsiniz.

AKREP BURCU “Şifacı Ruh”

Ay’ı Akrep’te olan kişi acıları, sevgileri, mutluluk ve mutsuzlukları adeta ruhuna depo eder. Unutmaz.

Kendine iyilik yapanı da kötülük yapanı da unutmaz. Kötülük yapanı affetmesi zordur. Ancak kendisiyle ve hayatla hesaplaşmaya yanaştığı zaman bunu başarmaya başlar. Bu hesaplaşmayı kabul edip başladığı zaman içindeki şifacı ruhu ortaya çıkar. Çünkü zehrin altında panzehir vardır.

Ay’ı Akrep’te olan kişi ayrıca kuvvetli sezgi ve altıncı hisse sahiptir. Onun kahve falı veya başka bir şeye ihtiyacı yoktur geleceği okuması için, birden içinden gelir ve görür. Biraz karamsar yapısı genelde kötü olayları görmesine neden olduğu için, geleceği okumaktan korkar ve kaçar bazen.

Kiminde birinin hastalığını onun enerji alanlarını sezerek, koklayarak bulma yeteneği vardır. Kim neresinden rahatsız, sezgisiyle doğru teşhis eder. Bu bakımdan, içlerinden doktor veya şifa ile ilgili işlerde çalışan çok olur.

Duyguları yoğundur. Ruhu bazen cehennemde gibi ateşler içinde yanar, bazen cenneti yaşar. Duyguları bir bu yana bir öbür yana gider gelir. Aşırı duygusal yapısını kontrol etmesi gerekir, çünkü bu aşırılık en çok kendine zarar verir. Sevgiyi de nefreti de saplantılı hale getirir.

Sevdiğini kıskanması ve aşırı derecede sahiplenmesi ilişkiyi boğar. Kontrol severliği ilişkide çatışma yaratabilir.

Ay’ı Akrep’te olan kişinin en büyük çaresi “aşmak”tır, bir şeyleri aşmak ve kendini yenilemektir. Ve vazgeçmeyi bilebilirse, o zaman hayatın ona daha güzel şeyler sunacağını görür.

Akrep’in yöneticisi Plüton ve Mars’tır. Mars ve Plüton haritada nerdeyse Ay’ının beslendiği alan orasıdır. Ayrıca aşmak için mücadele ettiği alanlar da oradadır.

Ay Akrep insanı ayrıca seksi ruhludur. Seksapeli de yüksektir.

AKREP BURCU İLİŞKİSİ “Kıskanç Aşık!”

Akrep burçların en gizemlisidir. Duygularını anlamak çok zordur. Seks içgüdüsü çok güçlüdür ama sizi isteyip istemediğini bile anlamakta sıkıntı çekebilirsiniz. Hisler konusunda da oldukça ketumdur. Kendine yetmeyi sever ve ulu orta duygusal konuşmalar yapmaktan hiç hoşlanmaz.
Akrep burçları kontrol edilmeyi kabul etmezler ancak kendi dünyalarına soktukları o ender kişilerden sadakat ve vefa beklerler. Bu burcun insanları için aşk ve tutku kesin bir çizgiyle ayrılmıştır ve asla karışmazlar. Eğer sizi sevdiğini söylediyse bu bir gerçektir ve gerçek olduğu andan itibaren artık Akrep’in kıskanç yanı ile de tanışırsınız. Kıskançlık Akrepler için çok başka bir boyuttur, asla unutmaz, asla affetmezler. Onun güvenini kaybederseniz bilin ki geri dönüş yoktur.
Akrep burçları dünyanın görünen değil görünmeyen tarafları ile ilgilenirler. Yasak olan bilgileri, gizli öğretileri, çözülememiş sırları araştırırlar ve bu yüzden ölümü bile göze alabilecek kadar gözüpektirler. Bu yüzden bir akrebi mutlu etmek için gerçekten yaratıcı olmalısınız. Macera dolu seyahatler, gizemli mektuplar, keşfedilecek yeni heyecanlar her zaman gündemde olmalıdır.
Akrep için saldırı, savunmadan daha iyi bir yoldur. İğneleyici dilleri sizi gözyaşlarına boğabilir ancak sizi en iyi olabilmeniz için her zaman desteklerler, delici gözleri herkesi gördüğü gibi sizin de en zayıf ve en güçlü yönlerinizi kolayca görebilir. Bu onlar için doğal bir yetenektir. O yüzden asla rol yapmayın. Akrep zor sever ama severse tam sever.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.