Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Aslan Burcunun Özellikleri

23 Temmuz
23 Ağustos

Aslan burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak balık burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Aslan burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Aslan Burcu; Aslana boşuna Krallar burcu demezler. Burcunuzdan pek çok imparator, kral ve diktatör çıkmıştır. Bu da özelliklerinizden bazıları konusunda size, fikir verebilir sanırız. Ateşli, cesur, atılgan, kendini beğenmiş bir tipsiniz. Bazen krallar gibi davranmaya da kalkışıyorsunuz. Belki bir masal padişahının cömertliği, mertliği, iyi kalpliliği sizde de var. Fakat onun kadar kendinizi beğendiğinizin de farkında mısınız?

KRALLAR BURCU ASLAN

 

Aslan burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Ateş, Sabit, Pozitif, Erkek
Burcun Yıldızı : Hayat veren Güneş
Burcun Sembolü : Stilize edilmiş aslan yelesi
Burcun Günü : Pazar
Burcun Sayısı :1 ve 4
Burcun Taşları : Sarı pırlanta, sarı safir, sarı necef
Burcun Renkleri : : Altın, koyu san, yağ sarısı, portakal, turuncU
Burcun Çiçekleri : Kırmızı gül, sarı krizantem, orki¬de, sarı zambak
Burcun Kokuları : Misk gül, portakal çiçeği, amber
Burcun Madeni : Altın
Burcun etkisindeki bitkiler : Safran, ayçiçeği
Burcun etkisindeki hayvanlar : Aslan, kaplan, kedi

Aslan Burcu Özellikleri

Gururunuz: Gurur insanlarda olması gereken bir şeydir. Siz de çok gururlusunuz. Ama bazen bu gururunuzun sınırlarını aştığını ve başkalarının sabrını da taşıracak hale geldiğini fark edemiyorsunuz sanırım. Gururluluğunuz sayesinde onurlu, yararlı bir yaşam sürebilirsiniz. Fakat kendinizi fazla beğendiğiniz için gururunuz kibir halini alırsa kazançlı değil zararlı çıkabilirsiniz Bunu da unutmamalısınız.

Hatalı Yönleriniz:Her şeyden önce kral ve kraliçe tavırları takınmaktan vazgeçin. Aslında üstünsünüz fakat bunu kanıtlamanıza gerek yok. Bunun için böyle boşuna gayret sarfetmemelisiniz. Ayrıca kibir, size hiç yakışmaz. Bu insanların sizi beğenmelerine rağmen gerilemelerine neden olur. Hele övünme konusunda çok dikkatli olmalısınız. Sizin zayıf taraflarınızdan biri de budur zaten. Beğenilen, hoşa giden, saygı gören, çok yetenekli bir tipsiniz. Bunları da herkes biliyor. Aynı şeyleri sözlerle ifadeye hiç gerek yoktur. Böyle övünmek, uzun uzun kendinizi anlatmakla sıkıcı olabileceğinizi fark etmediniz herhalde. Bu arada sizi övmelerine de bayılıyorsunuz. He insanın benliği vardır. Bazı sözler de benliği okşar. Fakat akıllı bir insan sık sık övülme karşısında durur ve biraz düşünür. Bu sözlerde gizli bir maksat olduğunu anlayarak sinirlenir. Siz bunu yapacak yerde böyle sözlere hayran kalıyorsunuz. Sizi beğenenler, takdir edenler bu hislerini tutumlarıyla açıklarlar ve ender olarak övücü bir söz söylerler. Sizi daima övenlerden kaçının. Onların çıkarları var demektir. Böyle övenler sizin sayenizde kazançlı çıkmaktadırlar. Evet, bu durumu iyice düşünmelisiniz.

ASLAN BURCU “Star Ruh”

Aslan Ay şahsı her şeyden önce gururludur. Kimi bu gururu kibre dönüştürebilir. Kendiyle, ailesiyle, yaptıklarıyla, yaşadığı hayatla gurur duymak ister.

Ay’ı Aslan’da olan kişi yaptığı her işi parlatır, hem kendi parlamak ister hem yaptığı ve yaşadığı her şeyi bir yıldız gibi parlatmak ister.

Aralarından tiyatro veya sanatın diğer alanlarıyla ilgilenen çok olur. Başrolde olmak ister.

Eğlence ve oyun sever bir ruhu vardır. Karamsarlık, sıkıntı çekmek istemez, sorunlarından sıyrılıp hayatın içine girmek ve anda yaşamak ister.

Zaten hayat içinde dik durmak onun için önemlidir, bundan dolayı insanı zayıf gösteren sorunları fazla uzatmaktan hoşlanmaz.

Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir, Güneş Aslan burcundaki Ay’ın da dispozitörü yani dolaylı yöneticisidir. Bu bakımdan, Güneş’in bulunduğu burç kendi öz burcudur aynı zamanda.

Örn; kişinin Güneş’i Balık’ta olsun. Ay’ı Aslanda olan kişinin Balık Güneş’i onun ruhunun aradığı şeyleri bulduğu yerdir. Kişiliğinin ve özünün aradığı şey ruhunun da aradığı şeydir bu durumda.

Kişinin ruhu ile benliği arasında yoğun bir alışveriş, enerji akışı söz konusudur. Kişinin doğum haritasında, Güneş’in bulunduğu burç ve ev ruhunu direkt, yakından ilgilendirir ve etkiler. Ruh ile ben ve egonun istek ve ihtiyaçlarının birbirine karışması da söz konusu olabilir bu durumda. Buna dikkat etmesi, ayrımı iyi yapması lazım.

Ay’ı Aslan’da olan biri için önemli şeylerin başında başarılı olmak gelir.

Ayrıca mutlu olmaya odaklıdır.

ASLAN BURCU İLİŞKİSİ “Gururlu Aşık!”

Aslan burcu seks ve aşk için yaşar. Ateşi bir ruha sahip olan Aslanlar, güçlü ve aktif bir seks hayatı ve aşk isterler. Kendilerine güvenen görünümlerinin arkasında güven eksikliği vardır ve bu bazen onları ben –merkezci yapabilir. Kendi istedikleri olsun isterler. Bu istekleri bir talep olarak söylemeseler de ağzınızdan girip burnunuzdan çıkarak siz hissettirmeden pekala yaptırabilirler ve siz ne olduğunu anlamazsınız bile. Görünüm Aslan için çok önemlidir. Bakımlı, düzgün görünümlü insanları seçmeye eğilimli oldukları için, aslanların yanında her zaman şık olmalı ve mis gibi kokmalısınız.

Aslan burcu, neşeli, oyuncu ve gülmeyi çok seven bir karaktere sahiptir. Onunla kavga ettiğiniz zaman barışmanın en güzel yolu onu güldürecek bir şeyler bulmaktır ve bunu bulmak çok kolaydır çünkü aslanlar her şeyde gülümseyecek bir sebep bulabilirler. Geç kalmaktan nefret etseler de yavaştırlar, o yüzden beraber yapılan tüm planlarda bir aslana her zaman önceden hazırlanması için vakit verilmelidir.
Aslanların ilişkileri bozulmuşsa veya doğru kişi ile beraber değilseler bile bunu gururları yüzünden kolay kolay kabul etmezler, hatalarını onlara hemen kabul ettiremezsiniz. Çünkü hata yapmak onlar için zayıflıktır ve zayıflığı hiç sevmezler.
Aslan aşığı için söylenecek en son söz onların aşkta her zaman doğal bir şansı olduğudur. İstediklerini elde etmek için sonuna dek savaşırlar ve genelde başarılı olurlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.