Bizi takip edin...

Astroloji Nedir?

Astroloji, doğum tarihinizdeki gezegen ve yıldızların konumuna göre insanların üzerindeki etkisini yorumlayan gökyüzü ilim ve bilim dalıdır.Kişiye özel astroloji yorumları yapılır.Astroloji yorumu yaparken kişinin doğum tarihi ve saati çok önemlidir.Bu bilgiler ile astroloji bilimini kullanarak güzel ve kadim yorumlar yapılabilir.Astroloji yorumları yapanlara yönelik örnek göstermek gerekirse sitemizdeki burç ve astroloji yorumları sayfalarımıza bakmanızı tavsiye ederiz.Astrolojinin tarihçesi,Astroloji bilimi Doğru kullanıldığında bir çok bilmek istediğimiz konulara ışık tutmaya yarar,aslında astroloji gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki olumlu veya olumsuz etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır.Gerçekten doğru bir astroloji yorumcusu ile neler öğrenilir. Bunlardan bazısı İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji bilimlerin en eskisi olan bu ilim kapısından istifade etmelidir.

Aslında Astroloji kader değildir, her şey insanın kendi nazarına Mevlamızın ihsanıyla verilmiştir.Astroloji dönemleri inceler, insanların olumlu olumsuz hayatındaki bazı unsurları anlaşılır hale getirir astroloji ile kişilerin fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Astroloji tarihi

Astrolojinin Tarihçesi

Astroloji ilmi insanlık tarihi kadar eskidir.İlgili alanın büyük araştırmacı Tarihçilerin araştırmalarına göre farklı uygarlıklar birbirlerinden bağımsız olarak astroloji ile ilgilenmişlerdir. Aşağı yukarı bütün büyük uygarlıklar gök yüzü bilimi olarak da bilinen astroloji ile ilgilendiklerini açıklayan kanıtlar bırakmışlardır. Babil, Mısır, Hint, Çin, Maya, Yunan, Roma ve Arap uygarlıkları bunlar arasındadır. Aslında gök yüzü biliminde Arapların yüz yıllarca öncesinde astroloji ile meşgul oldukları bilinmektedir. Bu şekilde olmasına rağmen İlk astrologların kimler olduklarını bilmiyoruz, fakat bulduklarını ilk kaydeden Kaldeliler’dir. M.Ö. 3000 yılında Kaldeliler (şimdiki Irak) astrolojinin bilinen en özgün şekillerinden birini ortaya çıkarmışlardır. Bazı uzmanlar astrolojiye ait ilk kayıtların M.Ö. 5800 yılına kadar gittiğini belirtiyorlar. Maya uygarlığı, Hindistan ve Çin M.Ö. 2000 yılında astroloji bilimini kullanıyorlardı. Pitagoras ve Plato’nun yazılarında M.Ö. 500 yıllarında eski Yunanlılarda astrolojinin varlığından bahsedilmektedir. Kuzey Afrika’daki ve Doğu Akdeniz’deki Araplar da M.S. 8. yüzyılda astrolojiyi kullanıyorlardı. M.S. (805-85) yılları arasında yaşamış olan Albumasur ya da diğer adıyla Abu Maaschar’ın yazmış olduğu “Introductorium in Astronomiam” adlı eserle astroloji orta çağda yeniden önem kazanmıştır.

Zodyak ismiyle tanınan ve bunun kesin olarak bilinen ismiyle burçlar kuşağı ilk astroloji ile aynı şekilde aynı yerde anımsanmaya başlamıştır. Astroloji kayıtlarda şimdikinden biraz daha farklı idi. M.S. 180 yılında büyük Yunan matematikçi ve astronom Ptolemy tarafından bugünkü şekline getirilmiştir. Bu yüzyılda ise Carl Jung astroloji hakkında yazılar yazmış, insan kişiliği ve motivasyonu hakkındaki çalışmalarında astrolojiden faydalanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.