Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Balık Burcunun Özellikleri

20 Şubat
20 Mart

Balık burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak balık burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Balık burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Balık Burcu; Siz, cana yakın, kolay acıyan, sevecen, şefkatli, yumuşak, uyumlu, çok hoş bir tipsiniz. Düşler burcunun insanı olduğunuz için de çok renk­li bir dünyanız var. Zaman zaman düşler yüzünden mutlu olamadığınızı da düşünüyorsunuz.

DÜŞLER BURCU BALIK 

 

Balık burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Su, Değişken, Negatif, Dişi
Burcun Yıldızı : Hayaller temsilcisi Neptün ve Neşe, Bolluk, Zenginlik temsilcisi Jüpiter
Burcun Sembolü : Ayrı yönlere gitmeye çalışan bir çift balık.
Burcun Günü : Perşembe
Burcun Sayısı : 7
Burcun Taşları : Akvamarin, kan taşı, Açık mavi Necef
Burcun Renkleri : Gümüş, deniz mavisi, yeşilimsi mavi, orta tonda yeşiller, grimsi beyaz
Burcun Çiçekleri : Zambak, beyaz gül, inci çiçeği, nilüfer
Burcun Kokuları : Şebboy, hanımeli, defne, tarçın
Burcun Madeni : Polonyum
Burcun etkisindeki bitkiler : Nane marul, Frenk maydanozu, deniz yosunu
Burcun etkisindeki hayvanlar : Fok, Balina ve Her türlü balık.

Balık Burcu Özellikleri

Çok Büyük Yetenekler: Çift karakterli burcunuz ve yine çift yıldızınız size çok büyük yetenekler vermiştir. Balıktan dünya çapında ün yapan, insanları şaşırtan başarılar elde eden, yaşamı renklendiren, güzelleştiren sayısız kimse çıkmıştır. Onların hep de güçlü düşlerinin kendilerini belirli bir amaca götürmesini sağlamışlardır. Siz, bunu yapamayacağınızı çünkü pek çok konuda kuşkularınız olduğunu da söyleyebilirsiniz. Bunda da size hak vereceğiz. Fakat bu durum da başarınızı engellememelidir. Rölativite kuramıyla dünyayı karıştıran ünlü fizikçi Al- bert Einstein’in yıllık vergilerini hesaplamakta çok güçlük çektiğini biliyor muydunuz? İşte bu kadar güçlü bir kimsenin böyle basit bir konuda şaşırmasına ancak burcunuzda rastlanır, ama bu asla başarıyı engellemez.

İyimserlik ve Karamsarlık: Amacınızla ilgili sözlerimiz sizin hemen iyimserleşminizi sağlayabilir. Fakat çok kısa süre sonra küçük bir öz veya olay yüzünden birden karamsarlığa kapılabilirsiniz. Çift karakterli ve düşleri temsil eden bir burçta bu durum doğal sayılır. Yalnız yine Jüpiter’e dayanarak onun neşesinden yararlanın. Karamsarlığa neden olan şeyleri de anlamaya çalışın. Bunlardan olası olanlarını orta­dan kaldırın. Diğer koşulları değiştirin ve geriye kalanlara da dayanmasını öğrenin. Karamsarlık sizi sadece engeller. Bunun da gerçeklerden kaçma kadar tehlikeli olabileceğini hatırlatalım. Daima umutlu olmanız ve olumlu şeyler düşünmeniz şarttır.

BALIK BURCU “Şair Ruh”

Ay Balık insanı mistik konuların, soyut konuların insanıdır. O başka dünyalarda gezmek ister. Ona göre her zaman bir umut vardır. Romantik ruhunun arkasında, bir idealisttir. İnsanlığın iyiliği için kendini ortaya atan bir kahraman dır, bazen. İdeoloji ve inanç savaşçısıdır. Öte yandan, alıngan ve kırılgan bir ruhu vardır. Alıngan yapısı ile bazen idare edilmesi zor bir insana dönüşür. Sözlerin arkasında alınacak bir şey arar bulur.

Onu alıngan yapısından kurtaracak şey sevgi ve idealleri ile yaşamasıdır. Sevmek ve sevilmek onu en iyi besleyen şeydir, sevildiğini hissetmek onu rahatlatır. Bu bakımdan sevilmeyi ve sayılmayı bekleyen alıngan bir yaşlı gibidir. Kenara atılmak duygusu onu çok korkutur. Sezgisi çok kuvvetlidir, balık burcu, rüyaları ilginç olur ve geçmişten gelecekten haber verir.

Meydumistik yanı vardır kiminin. Kiminin de kişinin acılarını iyileştiren şifalı bir yanı vardır. Balık burcu Kişileri mutlu bir dünyanın resmini çizer, insanlara umut satmayı iyi bilir. Bu bakımdan, iyi bir reklamcı, stratejisi ve toplum mühendisi olabilir. Bir vizyonu, bir hayali veya bir fikri inanç ve anlayışla doldurur, onu bir ideolojik inanca dönüştürür ve insanları buna inanmaya ikna eder. Bu yeteneği gelişmiş kişinin hipnotik yanı da vardır. Bir şeyi kabul ettirmek, satmak onun en iyi bildiği işlerden biridir.

Balık burcu, Romantiktir, aşkı tozpembe renkler içinde yaşamayı sever. Ru­huyla birine bağlanmayı sever. Ruh eşi arar. Balık burçları gerçekten ruh eşlerini bulurlarsa adeta ona taparlar.!

Balık burcunu Neptün ve Jüpiter yönetir. Kişinin doğum harita­sında Neptün ve Jüpiter hangi burç ve evdeyse Balık’taki Ay’ın bes­lendiği alan orasıdır. Ruhsal ve duygusal ihtiyaç ve isteklerine Neptün ve Jüpiter’in bulunduğu evleri temsil eden alanlar vasıtasıyla ulaşır.

Ve tıpkı yaşlı bir insan gibi tam bir çocuktur aslında. Bilge çocuk. Duygularıyla yaşayan biri olduğu için, bir anda eğlenen ve coşan bir çocuk olur, sonra bir şeye kırılır, küsen bir çocuk hali alır.

Sanatçı ruhludur aynı zamanda. Sanatçı ruhlu kişiler de genelde hassas kalpli, sürekli sevgi ve ilgi bekler, beklediği gelmezse hemen küser, kırılır, artık çok beğenilmediğini düşünür.

Ay’ı Balık’ta olan biri sevgiyle yola gelir, sevgiyle ilerler. Kış­kırtmalarla değil.

BALIK BURCU İLİŞKİSİ “Romantik Fantezi”

Balık kadını ve erkeği her şeyden önce bir romantiktir. Âşık ol­duğunda gözü görmez. Masal prensi veya prensesi olmak ister iliş­kisinde. Öte yandan, 12.ev Balık’ın doğal evi olması dolayısıyla, o bir fantezi severdir. Sınırsız hayal gücüyle, cinsel hayatı tıpkı bir şeye tapar gibi yaşamak ister. Yaşarken kendinden geçmek, başka âlemlerde gez­mek ister ve kendini aşkın içinde kaybetmek ister.

Aklıma türlü türlü fantezi gelir. Gizemli cinsel oyunları bulmakta ustadır. Ancak partneri tarafından desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerekir, çünkü alıngan ve kırılgan yanı vardır, bir isteği veya bir fante­zisi ters karşılanınca, içe kapanabilir. Cinsel hayatı hassas bölgesi ayaklandırır. Balık burcu arasından ayak fetişi çıkabilir.

Eğlence ortamında ya da gizemli bir gecede, romantik veya kıvrak bir müzik, dans, çiçek, parfüm kokulan ve loş ışık onu aşka ge­tirir. Kişinin doğum haritasında, Venüs ve Mars hangi burç taysa, o burçlardan ya da onların zıt burçlarından kişileri güzel, romantik ve cazibeli bulur. Aynca 8.ev burcunu cinselliği bulur. Balık burcunun cinsel hayatında genel olarak güzel ve cazibeli bulduğu burçlar Başak, Yay, İkizler ve Terazi’dir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.