Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Başak Burcunun Özellikleri

24 Ağust.
23 Eylül

Başak burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak başak burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Başak burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Başak Burcu; Toprak grubundan olduğunuz için maddeye epey önem veren ve metotlu çalışması sayesinde başarıya kolaylıkla ulaşabilecek bir tipsiniz. Yalnız bu arada burcunuzun türü üstünde biraz duralım. Sizinki Hareketli olan bir burçtur. Bu sözden beli hareketli olduğunuz anlamını çıkaracaksanız. Bu doğrudur. Fakat aslında burcun hareketli türde olması insanda zaman zaman duraklamaları yol açar. Zekâ süratli olmakla birlikte insan bazen kararsız kalabilir. Sizde de bu kararsızlık kendisini kuruntu halinde ortaya koyar.

HAREKETLİLİK BURCU BAŞAK

 

Başak burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Toprak, Negatif dişi, Hareketli
Burcun Yıldızı : Zekâ, Hareket temsilcisi Merkür
Burcun Sembolü : Elinde başak demeti bulunan kadın
Burcun Günü : Çarşamba
Burcun Sayısı : 5
Burcun Taşları : Mavi zafir, mavi necef, mavi kris-tal, zebercet
Burcun Renkleri : iş için açık sarı, limon sarısı, aşk için orta koyulukta maviler
Burcun Çiçekleri : Açelya, lavanta çiçeği, sarı menekşe, mimoza

Burcun Kokuları : Limon, turunç, leylak, melisa
Burcun Madeni :Cıva
Burcun etkisindeki bitkiler : Keten, mazı, devetabanı
Burcun etkisindeki hayvanlar : Geyik, koyun, katır

Başak Burcu Özellikleri

Ayrıntılara Önem Verme: Her şeyden önce ayrıntılara çok önem veriyor ve hangi konuyla ilgilenirseniz ilgilenin önce ayrıntılar üzerinde duruyorsunuz. Bu çok beğenilecek bir yetenek sayılabilir. Çünkü bütünleri oluşturan ayrıntılar gerçekten önemlidir. Siz böylece incelediğiniz konunun derinliklerine inebiliyor, bunu tam anlamıyla öğreniyorsunuz. Gerçekten dikkatinizi çeken bir konuda kolaylıkla uzman olabilirsiniz. Bu sayede bir konuda hata yapmanız da olanaksızdır. Siz ‘Ayrıntıcı’ diyebileceğimiz bir kafaya sahipsiniz, bu da ömür boyu size yardım edecektir. Ancak bazen de yine bu ayrıntıcı kafanın zararlarını da görebilirsiniz. Zira iyice incelemediğiniz bir konuda karar varmak ger.ekebilir. Size ani bir teklif yapılabilir. Bu durumda duraklarsınız. İşte o zaman en büyük hatanız yani kuruntu ortaya çıkacaktır. Siz çok yeteneklisiniz aslında. Ancak dediğimiz gibi kuruntu sizi engelleyebilir.

Kuruntu: Durup dururken kuruntuya düşmezsiniz. Tam aksine neşeli, aklı başında, cardı, zeki ve oldukça da iyimsersiniz. Yalnız yeni bir işe başlamadan, bilmediğiniz bir durumla karşılaştığınızda bu kuruntu kendisini olanca gücüyle hissettirecektir. Belki her insanın yenilikler karşısında durakladığını, kuruntuya kapıldığını söyleyeceksiniz. Oysa ne Sabit tür burçlarda yani Boğa, Aslan, Akrep ve Kovada ne de Önder türdeki Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlakta bu durum görülür. Hatta yenilikten çekinen Yengeç bile sizin gibi endişelenmez. Başarıya erişmek için bu’ kuruntuyu ortadan kaldırmanız veya hiç olmazsa kontrol altına almanız gereklidir. Zekânız da bu konuda size çok yardım edecektir. Yeni bir öneri veya konuyla karşılaştığınızda kendi kendinize yetenekli olduğunuzu tekrarlamalısınız. Başarılı olacağınızı düşünmelisiniz. Yeni bir alan veya işte hatanın da doğal sayılabileceğini de bilmelisiniz. Herkes doğuştan bilgili, deneyimli ve uzman değildir. Onun için her işte hata olabilir.Hem bu hatalar sayesinde insan olgunlaşır. Daima bunları düşünmeli ve bu boş, üstelik engelleyici kuruntuyu da unutmalısınız.

BAŞAK BURCU “İşkolik Ruh”

Ay’ı Başak’ta olan kişi çok yönlü becerilere sahiptir ve ilgilendiği her şeye titiz emek verir. Disiplin, tertip ve düzen önemlidir. Bozuk ve dağınık ortamlar ruhunu rahatsız eder. Hatta bu tür yerler onu hasta bile eder.

Sağlık ve şifa konularına doğal yatkınlığı vardır, doğal ürünler, doğal bakım yöntemleri hakkında bilgi birikimi olur. Sağlık, bakım ve formda kalmakla alakalı konuları araştırır, inceler ve bilgi edinir. Bilgisiz konuşanı sevmez. Öte yandan sağlık ve şifa konusunda bazı şeyleri hisleriyle de bilebilir.

Hasta insan, yardıma muhtaç insana dayanamaz, ilgilenir. Hastalıktan korkar. Bu onu hastalık hastası yapabilir, saplantılı korkulara yol açabilir ya da tam tersi bunlardan korunmak için sağlığı koruyan her tür bilgiye ulaşıp ona göre yaşayan bir insana dönüşür.

Çalışmaktan ve hizmet etmekten bıkmaz. Bir işin başarılı olması için önce ona emek verilmesi, kendini ona adamak gerektiğini bilir. Sorumluluğunda olan şeylere sonsuz emek ve sabırla yaklaşır, kendini adar.

Mükemmeliyetçi bir ruhu vardır. Kolay beğenmez bir şeyi.

Şüphecidir, araştırmak, bilmek ister. Kontrolcülük huyu da vardır. Gizlice araştırır kişileri.

Başak burcunu yöneten Merkür Başak’taki Ay’ın yöneticisidir. Ay’ı Başak’ta olan bir kişi için bilgi önemlidir. Hurafelere, bilgi ve araştırmadan yoksun fikirlere saygı duymaz. Mantığının almadığı şeyi önemsemez. Öte yandan kalıpçı veya dogmatik de değildir, zekası kıvrak olduğu için, etraflıca düşünür, araştırır ve ondan sonra fikrini söyler.

Eşine, çocuğuna, ailesine çok düşkündür. Onlar için kendini paralar adeta.

BAŞAK BURCU İLİŞKİSİ “Ketum Aşık!”

Başak burcunun o soğuk, ulaşılamaz görüntüsünün ardında inanılmaz bir libido yatar. Güvenli uzun vadeli ilişkileri olsa bile aktif seks hayatı arzu ederler. İlişkilerinde uzun vadeyi sevseler de arada bir dışarıda gizli, zeki flörtleri olabilir. Zeki insanlar onları büyüler ve bu yüzden bazen hayır demek konusunda zayıf davranabilirler.
Başak burcu insanları ilişkilere yüksek standartlar koyarlar. Davranış, dış görünüş, zeka her şey birer kriterdir ve biri bile eksik olamaz. O yüzden sık sık eleştirirler ama kötü niyetli değildir eleştirileri, sadece her şey mükemmel olsun isterler ve bu yüzden kendilerini de eleştirmekten kaçınmazlar.
Başak burcu sosyaldir ve belirli bir egoları vardır ve bu egolarının arada bir övgülerle tatmin edilmesi gerekir. İletişimde çok başarılı oldukları için her şeyi kolayca konuşabilirsiniz ancak bir şey hariç, o da duyguları. Bu kadar sosyal olmalarına rağmen yine de utangaç bir yapıya sahip oldukları için başakların duygularını anlamak zordur. Hatta duygularını nasıl gösterecekleri konusunda epey sıkıntı yaşarlar.
Gerçek bir işkolik olan başaklar ile başa çıkmanın en güzel yolu onları yanınızda rahat hissettirmektir. Bunun için gerekli olan ise hijyenik bir görünüm, temiz bir ev ve lezzetli yemekler olabilir. Kadın başaklar için ise şık ama sakin, elit bir akşam yemeği, mis gibi kokan bir ortam ve hayranlık dolu bakışlar olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.