Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Boğa Burcunun Özellikleri

21 Nisan
20 Mayıs

Boğa burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak boğa burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Boğa burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Boğa Burcu; Siz yolunda güvenle ilerleyebilecek bir tipsiniz. Amacınız bellidir. Yaptığınız planlar sizin için büyük değer taşır. Çünkü böylece istediklerinizi elde edeceğinize inanırsınız. Ender olarak, değişikliklere yanaşırsınız. Birden fikir değiştirdiğiniz de pek görülmez doğrusu. Siz her bakım-dan bolluğu, zenginliği, rahatı arayan bir insansınız. Bir bakıma da size hak vermek gerekir. Çünkü yıldızınız yaşamı sevmenize, daha doğrusu dünyanın güzelliklerine düşkünlüğe yol açmaktadır. Siz de yıldızınızın sesine uyarak güvenli adımlarla ilerlersiniz.

DÜŞLER BURCU BOĞA 

 

Boğa burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Toprak, Sabit, Negatif, Dişi
Burcun Yıldızı : Güzellik, Güzel Sanatlar temsilcisi Venüs
Burcun Sembolü : Boğa veya üstünde çift boynuz olan dünya
Burcun Günü : Cuma
Burcun Sayısı : 6
Burcun Taşları : Zümrüt
Burcun Renkleri : Açık yeşil, uçuk mavi, krem, açık pembe
Burcun Çiçekleri : Pembe karanfil, pembe sümbül, şebboy, Afrika menekşesi
Burcun Kokuları : Karanfil, müge, ıtır
Burcun Madeni : Bakır
Burcun etkisindeki bitkiler : Alman papatyası, mürver
Burcun etkisindeki hayvanlar : Boğa ve Vizon

Boğa Burcu Özellikleri

Sesiniz: Söze başlar başlamaz maddenin üstünde durduk. Zaten burcunuz da Parayı temsil ettiğini belirttik. Ama bunlardan yanlış sonuç çıkarmamalısınız. Paraya önem veriyorsunuz. Ancak sizde türlü üstün nitetikler, güzellikler bulunmaktadır. Her şeyden önce çok etkileyici bir sesiniz var. Konuşmaya başladığınız an bu ses insana etrafımızdakileri hemen etkileyebiliyorsunuz. Sizi pek az tanıyanlar bile bu yüzden bir yakınlık duyuyorlar. Önemli olanı da sesinizin güzelliğinden çok, yatıştırıcı, uyumlu ve iç açıcı olması. Bu arada burcunuz zaten boyun, gırtlak kısımlarını temsil etmektedir. Onun için sesinizin böyle etkileyici olmasına şaşmamak gerekir. Bu arada burcunuzdan pek çok kimsenin sesi de güzeldir. Yani burcunuzdan çok da şarkıcı çıkar.

Yetenekler: Siz Venüs insanısınız. Onun için de bu parlak yıldızınızın pek çok güzel özelliğini kendinizde toplamışsınız. Hoş, cana yakın, oldukça dengeli, herkese nasıl davranması gerektiğini bilen birisiniz. Güzelliklere son derece düşkün olduğunuz için de yaşamınız çok anlamlıdır. Etrafınızda daima güzellikler bulunuyor. Venüs insanı olduğunuz için pek çok konuda da başarılısınız. İstediğiniz zaman kendinize eşsiz bir hayat kuracak güce de sahipsiniz. Uyum, huzur, çalışkanlık, istediğini bilmek, güzel zevkler sayesinde sizin için yaşamın anlamı da bellidir.

Gösteriş Merakı: Maddeye düşkünlükle birlikte siz de gösteriş merakı da vardır. Fakat bunu Aslan burcunda görülen gösterişle karıştırmamak gerekir. Siz zengin olduğunuzu, her şeyinizin bulunduğunu ve bunların da son derece değerli olduğunu göstermeyi istiyorsunuz. İnsanın sevdiği güzellikleri dostlarına göstermek istemesi ve bu zevki onlarla paylaşması da doğal sayılır. Ancak sizin durumunuz böyle değil. Siz nelere sahip olduğunuzu, her şeyinizin değerli olduğunu belirtmek arzusundasınız. Bu konularla biraz da iradenizi kullanmaya gayret et-melisiniz. Aksi halde her beğendiğiniz, her değerli şeyi parasını vererek almaya da kalkabilirsiniz. Oysa her şey satılık değildir. Bu da sizi şaşırtabilir hatta hayal kırıklığına da uğratabilir. Güzellik arzusuyla elde etme merakı bir araya gelince sevdiğiniz kimseyi bile satın almaya kalkabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu hiç de hoş olmaz. Neyse ki böyle davranan Venüs insanına da çok ender rastlanır.

BOĞA BURCU “Barışçıl Ruh”

Ay’ı Boğa’da olan biri, barışın mutluluk, huzur ve özgürlük getiren bir şey olduğunu bilir. Kavgadan pek hoşlanmaz, hoşgörü ile halletmek ister meselesini.

Huzur, mutluluk, estetik ve güzelliklerdir onun aradığı. Doğaya ve insan yapımı güzelliklere hayrandır. Kirli, pis sokaklar, boyası dökülmüş evler gözünden kaçmaz, çok rahatsız olur. Kavgacı ve stresli ortamlarda bulunmak istemez. Kaçar gider kendini doğanın yeşiline, çiçeklerin renklerine bırakır.

Öte yandan, inatçı ruhludur da. İnadı tuttuğunda, bu barışçıl kişi gider, yerine hakkı için kavga eden biri çıkar. Sahip olduğu şeyler onun için önemlidir, biri hakkını gasp etmeye çalıştığında, inatçı ve kavga eden bir Boğa’ya dönüşür. Ancak kavga bittikten sonra yeniden huzura ve mutluluğa dönmek ister. Amacı kavga etmek değil, hakkını almaktır. O yüzden vur deyince öldüren tiplerden olmaz. Rakibini ya da düşmanını pes ettirene ve hakkını alana kadar kavga eder.

Yemeye düşkündür. TV izlerken bir şeyler atıştırmak, çalışırken yemek yemek gibi alışkanlıkları olabilir. Güzelliğe ve estetiğe düşkün yanı onu fazla yemekten alıkoysa da, bazen dayanmayıp diyeti bozar. Beslemeyi ve beslenmeyi sever.

Toprak ana gibi bereketlidir. Ay’ı Boğa’da olan kişi emlak sever olabilir, hayatını garanti eden mal, arsa, ev yatırımlarına düşkün olur. Riskli yatırımlardan hoşlanmaz.

Ay’ı Boğa’da olan kadında “şuh” bir hava vardır. Hoş ve şuhtur ve fiziği, halleri, tavrı ile güzeldir. İnsana güzel gelir. Erkeğinde estetik, hoş mimik ve hareketler vardır. İzlenmesi keyifli biridir. Tabii ilerleyen yaşlarda kilo sorunu olabilir.

Sanatla ilgilenen çok olur Ay’ı Boğa’da olanlardan. Sanatçı ruhludur. Sanatla ilgilensin, ilgilenmesin, mutlaka sanatsever olur.

Doğum haritasında, Boğa’yı yöneten Venüs hangi burçta ve evdeyse, kişinin ruhunu mutlu eden hayat alanı orasıdır. Ruhsal mutluluğuna, ruhsal arayışına destek olur Venüs ve Venüs’ün hayatına getirdiği şeyler.

Ayrıca Boğa Ay’ın yücelimde olduğu burçtur, bundan dolayı Ay Boğa maddi-manevi şansı ve bereketi çeker kişinin hayatına.

BOĞA BURCU İLİŞKİSİ “Tutkulu Aşık!”

Boğa aşıkları uyuşuk ama azimli aşıklardır. Bir kere bağlandı mı kolay kolay kopmayan, boşanmaktan hoşlanmayan, sakin, huzurlu insanlardır. İlişkilerini bir an evvel resmileştirmeyi severler. Ancak Boğa burcu tahakküm edici ve kıskanç aşıklardır. Eşit şartlarda ilişkiyi sevseler de ekmeklerini kazandıktan sonra harcama yetkisinin de elinde olmasını tercih ederler. Çok sosyaldirler ama sessiz geceleri de çok severler. Bu burcun insanları rahat evlerde yaşamayı çok sever.
Boğa burçları hayal gücü olmayan , duygusuz ilişkilerde çok acı çekerler. “Seni seviyorum”’u söylemek ile ilgili bir problemleri olmasa da bunu yaratıcı şekillerde sunmayı ve yatakta göstermeyi tercih ederler. Yatak hayatı bu burç için bir ritüeldir ve de çok keyifli olması gerekir. Bu kendinden emin, sessiz burç hep sevildiğini duymak ister ve evde bir düzen ister. Boğa burcu maddi güvenceleri de sever. Ev, araba onlar için statü simgesidir.
Boğa burcu için ayrılıklar ölümden beterdir. İlişkiyi korumak için ellerinden geleni yaparlar. Boşanma onlar için çok acı verici bir süreç olabilir. Ancak Boğa burcu çok inatçı bir aşıktır. Çok nadir ortaya çıkan dehşet verici bir öfkeleri vardır. Öfkelendiklerinde çok kötü sonuçlar olabilir ve en kötüsü bu burcun insanları affetmeyi ve unutmayı hiç bilmezler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.