Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

İkizler Burcu Diyeti

21 Mayıs
21 Haziran

Yediklerini çok hızlı ve çiğnemeden tükettikleri için kilo ve sağlık problemini bir arada yaşayan ikizler burcu kişilere özel bu diyet ile haftada yaklaşık 2 kilo kadar verilebilir. Protein ve C vitamini ağırlıklı beslenmesi gereken ikizler burcu bu özel diyeti kesinlikle çok çiğneme alışkanlığı kazanarak uygulaması gerekiyor. Aksi takdirde değişen hiçbir şey olmayacaktır.

İkizler burcu diyet yapmak neden ister? İkizler burcuna genel bir bakış sağlanırsa eğer kilo yapan çok etken olduğu anlaşılacaktır. Bu burç sağlıklı besinlerinin çoğunu sevmez ve yemez. Abur cubur içerikli beslenmeleri ve zamansız gelen tatlı krizleri ikizleri kilo almaya iter. Bir diğer eksi özellikleri ise ikizler çok hızlı yemek yer. Çiğnemeden yuttuğu yiyecekler yüzünden hem ne kadar yediğini anlayamaz, hem de bu durumun sürekli devam etmesi halinde kilo alımına ve mide rahatsızlıklarına yol açtığı söylenilebilir. İkizler çok aceleci oldukları için her şey bir an önce olsun isterler. Eğer diyetin kendisine yaramadıklarını düşünürlerse, diyeti yarıda keserler.

Diyet uzmanından özel Not: İkizler burcu diyeti 3 gün yapılabilir. Sonrasında 3-4 gün ara vererek tekrarlanabilir. Yapılan egzersiz ve sporla birlikte 1 ile 3 kilo verilir.

1. gün
Kahvaltı:Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı)ya da köy peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek üzeri çok hafif tereyağı
Öğle Yemeği: 100gr Kırmızı et (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 g), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
Akşam Yemeği:8 Yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı pirinç pilavı

2. gün
Kahvaltı:Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peyniri, 1 çay kaşığı tereyağı, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Öğle Yemeği: 1 Kepçe çorba, 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Akşam Yemeği: 8 Yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı makarna

3. gün
Kahvaltı: Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu köy peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Öğle Yemeği: 100 gr. Tavuk (ızgara veya haşlama), 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Akşam Yemeği: 8 Yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı erişte

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.