Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

İkizler Burcunun Özellikleri

21 Mayıs
21 Haziran

İkizler burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak ikizler burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. İkizler burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. İkizler Burcu; Siz, Neşeli, candan, şirin bir insansınız. Aşağı yukarı herkesten hoşlanıyor, ilişkileriniz uyumlu olmasını istiyorsunuz. Elinizden geldiğince yardı etmek size zevk veriyor. Fakat sizi ilgilendiren pek çok konu, pek çok iş var. Onun için de zamanınızı herkese vermeniz zor oluyor. Sizin için dünya çok ilginç bir yerdir. Herkesten pek çok şey Öğreneceğiniz gibi daha da önemlisi çok ilginç şeyleri de öğretebilirsiniz.

NEŞE BURCU İKİZLER 

 

İkizler burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Hava, Hareketli, Pozitif, Erkek
Burcun Yıldızı : Zekâ, hareket temsilcisi Merkür
Burcun Sembolü : Mitolojideki Polluks ve Castor adlı ikizler
Burcun Günü : Çarşamba
Burcun Sayısı : 5
Burcun Taşları : Akik, kehribar, inci, saydam olmayan sarı taşlar
Burcun Renkleri : İşte açık sarılar, aşkta açık ve orta tonda maviler
Burcun Çiçekleri : Sarı karanfil, mimoza, zerren, mine
Burcun Kokuları : Gardenya, yasemin, sümbül
Burcun Madeni : Civa
Burcun etkisindeki bitkiler : Tere, meyankökü, hardal
Burcun etkisindeki hayvanlar : Papağan, karga, maymun

İkizler Burcu Özellikleri

Zekanız: En belirli özelliğiniz, en fevkalade yönünüz zekânız olduğu için söze buradan başlamak uygun tabii. Her şeyi kolaylıkla kavrayıp, çok kısa süre içinde öğrenebiliyorsunuz. Kafanız her türlü bilgiyi alarak inceleyecek ve sonuçlar çıkaracak kadar güçlüdür. Size zevk veren konuları hemen değerlendirme olanağı da var, insanlar sizi
gördükleri zaman çok etkileniyorlar. Bunun nedeni de yine üstün zekânızdır. Bu akıcı zekâ sizin hareketlerinize ayrı bir hoşluk, sözlerinize de bambaşka anlam veriyor. Bu yüzden de sadece sözleriniz sayesinde dahi kazanç sağlamanız kabildir. Parlak zekânız sizi başarıya, mutluluğa götürecek olan güçtür. Bu zekâ yine kafayla ilgili türlü yetenekleri değerlendirmenizi de sağlayabilir.

Güçlü Görüş : Sayısız yeteneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada her şeyi kolaylıkla görebiliyor ve değerlendiriyorsunuz. Bu yüzden pek çok kimse sorunlarını size açarak yardım istiyorlar. Üstün zekânızla onların müşküllerini de hallediyorsunuz. Yalnız iş kendinize gelince biraz değişiyor. Siz, her şeyi gören, bilen, anlayan bir tipsiniz. Fakat iş kendi çıkarlarınıza gelince kayıtsızlaşıyorsunuz. Oysa önce kendinizi düşünmeniz gerekmez mi? Bu üstün yeteneklerin sizi seçeceğiniz amaca kısa zamanda götüreceğini bilmelisiniz. Onun için de her şeyden önce oturup tarafsızca düşünmelisiniz. Yaşamdan ne istediğinize karar vermelisiniz. Pek çok şeyi .aynı anda arzulamanız kabildir. Ancak bunu yapmanız hatalı olur. Zaten en büyük hatanızın da bu zekâyı değerlendirmeme veya dağıtma olduğunu belirttik. Size bir tek amaç şarttır. Bunun dışında da yine size zevk verecek bir iş veya uğraşınız olmalıdır. Çünkü çift karakterli bir burçtansınız ve Hava grubundansınız. Üstelik hareketli türden bir burçta doğmuşsunuz. Onun için tek işe bağlanmak sizi biraz sıkabilir. Fakat yine kafanıza uygun çok yönlü bir konu veya meslek mutlu olmanızı ve aynı zamanda başarıya erişmenizi de sağlayabilir.

Üstünlük: Bir Merkür insanı olarak üstün sayılırsınız. Toplumda fevkalade bir yeriniz olabilir. Sevilip sayılır ve beğenilirsiniz. Yepyeni fikirleriniz sayesinde dikkati çeker, ilgi uyandırır ve adınızı da duyurursunuz. Sadece sizin üstün zekânızı çok parlak renkli ve süslü bir uçurtmaya da benzetebiliriz. Bu havada uçmaktadır. Bu uçurtmanın ipi sizin elinizdedir. İşte ipi tutan el de mantıktır. Mantığınız da maddenin Önemli olduğunu söylemektedir. Elinizi gevşetecek olursanız o çok süslü, güzel, dikkati çeken bir uçurtma kaçıp gidecektir. Siz de eli boş, o güzelliğin arkasından baka kalacaksınız. Onun için en iyisi o mantık denilen el, eşsiz, güzel zekânızı yönetmeli ve ona yön vermelidir.

İKİZLER BURCU “Haberci Ruh”

Ruhu uçan kuş gibidir. Fikirden fikre, o kentten bu kente, o duygudan öbür duyguya uçar durur.

Yeni ve çeşitli olanı deneyimlemek ister, rutinden çabuk sıkılır. Küçük bir şey de olsa hayatına katılan yenilik keyfini yerine getirir. Değişik deneyimlere ve fikirlere açıktır. Bu yüzden etrafında birbirinden farklı karakter ve yaşantıya sahip insanlar vardır. Birinden sıkılırsa diğeriyle görüşür, birinden başka şey, diğerinden başka şey deneyimler.

Aynılık ve rutin onun en nefret ettiği şeydir diyebilirim. Çeşit, yenilik ve çok renklilik ruhuna en iyi gelen şeydir.

Eleştiri ve fikre açıktır ama dayatmaya karşı hemen tepki gösterir.

Gezmeyi, yeni bir yerde yaşamayı, başka diyarlarda başka hayatlar yaşamayı sever. Öte yandan arkadaş ve çevre sever olarak, gittiği yerde kendini yalnız hissederse oradan ayrılır. Yalnızlık ve tenhalık ona göre değildir.

Meraklı bir ruhu vardır. Çok şey öğrenmek ister, bu bakımdan, çok yönlülük ve çok şeye meraktan dolayı ya birkaç işi birden yapan biri olur ya da daldan dala atlamaktan ne yapacağına karar veremeyen biri olur.

Ağzı iyi laf yapar, konuşmak, yazmak ve düşünmek ona göredir. Bilişsel sezgisi çok iyidir, düşünce ve fikirlerden ilham alır. İcatçı kafası vardır. Hangi alanda olursa olsun, ona parlak zekasının izlerini sürer. Esprili ve muzip ruhu aklına cin fikirler getirir.

İkizler’i yöneten Merkür Ay’ın beslendiği alandır diyebilirim. Merkür haritada hangi burçta ve evdeyse, kişinin ruhunun aradığı şeyler oradadır.

Ruhunun ihtiyaçlarını, duygularını ve isteklerini sembollerle anlatmayı sever.

“Acaba” düşüncesi kafasının bir kenarında olunca, her zaman yeni bir şeyler düşünüp bulur.

İKİZLER BURCU İLİŞKİSİ “Konuşkan Aşık!”

İkizler burçları herkesle her şeyi konuşabilirler. Bu konuşkan burç konuşurken el hareketlerini, imaları çok sever. Seksi bile hareketler ile ifade edebilirler. Bu inanılmaz sosyal burç, seks hakkında konuşmak , fanteziler kurmak ve hayal etmekten çok hoşlanırlar. Vefa birinci tercihleri değildir ve karşıdan da beklemezler. İkizler erkeği ve kadını uzun süreli ilişkilere girdiklerinde kendilerine ait geniş bir alana ihtiyaç duyarlar, baskıdan hiç hoşlanmazlar ve özgür olmaları gerektiklerini her fırsatta belli ederler. Onlar için evlilik uygulanacak son çaredir.
Seksüel uyumdan çok entelektüel paylaşımı tercih ederler. Bu burcun “sıkılmak” fiilinin kelimesine bile tahammül edemezler. İstediklerini yaptırana kadar karşılarındakini didik didik ederler. Aynı zamanda iki kişilikli İkizler, dediklerini bir gün beyaz bir gün siyah olarak dikte ederken kafanız epey karışabilir. Bir gün inandıklarına öteki gün inanmayabilirler.
Bu burcun insanlarının karar verme yetisinin değişken olabileceğini kabul etmek gerekir. Bu oynamayı kesinlikle kişisel almamalı ve sakince uyum göstermelisiniz.
İkizler burcu iyi bir dinleyici değildir. Monoton konuşmalardan kaçının ve isteklerinizi daha yaratıcı bir şekilde ifade etmeye çalışın. Bunu başarırsanız çok eğlenceli ve de renkli bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.