Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Kova Burcunun Özellikleri

21 Ocak
19 Şubat

Kova burcunun özellikleri elindeki kova dolusu bilgiyi dünyaya saçmaya çalışan bir erkek veya kadın deha ve üstün karakter kova burcu analizi. Muhteşem zekaya sahip kova burcunun erkeği, kadını sağlık, iş, evlilik aşk hayatı ve karakter falı burç yorumları hakkında ömürlük gerçek yorumlar.

Türkiye’nin deha ve sıra dışı burcu kovaların burç özelliklerini anlatmak için, hazırlanan sayfamızda, en ince ayrıntısına kadar kova burcunun özelliğini sizler için özenle derledik. Kova burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Sıra dışı kovaların belirgin özellikleri ve iyi, kötü yönleri, olumlu özellikleri, olumsuz özellikleri neler geniş kapsamlı olarak astroloji dünyasını araştırarak sizlerin istifadesine sunduk.

BİLGELER BURCU KOVA

 

Kova burcuGirdiği Gruplar : Hava, Sabit, Pozitif, Erkek
Burcun Yıldızı : Değişiklikler temsilcisi Uranüs ve Disiplin temsilcisi Satürn
Burcun Sembolü : Elindeki kova dolusu bilgiyi dünyaya saçmaya çalışan bir erkek veya kadın.
Burcun Günü : Pazar
Burcun Uğurlu Sayısı : 4
Burcun Taşları : Akik taşı, Ametist ve yeşim taşları
Burcun Renkleri : Koyu mavi, gece mavisi, karışık renkler ve tonlar
Burcun Çiçekleri : Kartopu, hercai menekşe, kır çiçekleri
Burcun Kokuları : Sümbül, yasemin, viyolet : Uranyum
Burcun Madeni : Uranyum
Burcun etkisindeki bitkiler : Ada çayı, mercanköşkü otu, porsuk ağacı
Burcun etkisindeki hayvanlar : Flaminga, sülün, yılan balığı, Martı

Kova Burcunun Özellikleri

Siz pek çok kimseden farklı bir tipsiniz. Buna da Değişiklikler yıldızı neden olmaktadır. Üstün bir kafanız var. Çok akıllı olduğunuzu söylemeliyiz. Burcunuzdan büyük bilginler, dahiler ve adını dünyaya duyuran kimseler çıkar. Kovaya ’Dahiler Burcu’ denilmesinin nedeni de budur işte. Yalnız Uranüs sizi zaman zaman da tuhaf etkileyerek olmayacak işlere ve hatta çılgınlıklara zorlayabilir. Neyse ikinci yıldızınız Satürn’ün verdiği sebat ve irade sayesinde bu durumlara engel olabilirsiniz.

Çok dikkati çeken, ilginç, beğenilen, etkileyici biri olduğunuzu da ilave edelim.

Bağımsızlık: Siz her şeyden önce bağımsızlığa ve özgürlüğe büyük saygı duyan birisiniz. Başkalarına sığınmak, bağlanmak, onların emirlerine girmek aklınızın alacağı şeyler değildir. İnsan iyi veya kötü kendisini yönetmeli ve arzu ettiği şeyleri yapmalıdır. Başkalarına benzemek, hiç de hoş olmaz. İnsan bir kopya haline gelmemelidir. O, eşi olmayan, üstün biri olmalıdır. Siz de gerçekten üstün, eşsiz biri olabilir ve ününüzü de dünyaya duyurabilirsiniz. Uranüs’ün verdiği yüksek akıl, çekicilik, dikkati toplama ile Satürn’ün çalışma, sebat ve iradesi bir araya geldiği an sizin için her şey kolaydır. Fakat bazen bu bağımsızlık ve özgürlük aşkı Satürn’ün etkisini bir yana atmanıza da yol açabilir. Aklınıza her geleni yapmaya da kalkarsınız. O zaman size çok yazık olur. Zira böyle eşsiz yetenekleri boşa harcamak yazıktır. Yaşamınızı bu şekilde boşa geçirip düş kırıklıklarına uğramam alısınız. Siz istediğiniz an başarılı olabilirsiniz. Başkaları ağır ağır tırmanırlarken siz bir sıçrayışta hedefe ulaşabilirsiniz.

KOVA BURCU “Romantik Ruh”

Bağlan Koparma: Siz bilgiye önem verirken daima yenilikler peşindesiniz, onun için de geçmişi unutmayı, günün koşullarına uyarak yaşamayı istiyorsunuz. Bu arada bazen geçmişten örnek almak gerektiğine inanmıyorsunuz. Bu konuda ısrar sizi sinirlendirebilir. Eskiyle ilişkiyi kesmek niyetindesiniz. Ayrıca sizi kısıtlayacak, karşınızda duracak kimselerle de geçinemezsiniz. Bu insanlar aslında sizin için değerli bile olsalar hemen bağları koparmanız kabildir. Bu birden tepki göstermek, ilişkileri ortadan kaldırmak da zaman zaman zararlı olabilir. He siz sadece iş ve parasal konularda değil duygu konusunda da aynı şeyi yapıyorsunuz. Oysa kurulan bağları korumak sizin için çok daha yararlı olabilir. Sırf bir olay yüzünden bir dostu, size yardımcı olan bir kimseyi veya sevdiğinizi bırakabilirsiniz. Bu konuda mantığınızdan yararlanın. Böyle ani ve olumsuz hareketlere kalkışmamalısınız.

Kova burcu para için düşüncesi; çok fazla paranız olabilir. Siz parayı pek fazla sevmezsiniz ama harcamaya da pek yanaşmazsınız. Size gelen şeyler yine sizde kalmalıdır. Paraya karşı çok bağımlı ve duygusal değilsiniz bu insanların gerçekten dikkatini çekiyor.

Kendini Beğenme: Kendinizi çok beğeniyorsunuz ve bunu saklamaya da gerek duymuyorsunuz. Her konuda kendinizden söz ediyor ve aklınızı övüyorsunuz. Neyse sözleriniz çok tatlı ve ilginç. Aksi halde böyle kendinizi beğenmeniz çevrenizdekileri sıkabilirdi. Pırıl pırıl bir kişiliğiniz var. İnsanları hemen kendinize çekip bağlıyorsunuz. Dolayısıyla onlar Övünmenize de bir şey demiyorlar. Kendinizi beğenmekte de haklı olduğunuzu düşünüyorlar. Fakat bu konuda pek ileri gitmeyin. Kendinizi beğendiğinizi gizleyin demiyoruz. Ama aşırı övünme doğru değildir. Ayrıca kendini beğenme yüzünden hata da yapabilirsiniz. Çünkü insanın kendisini beğenmesi de bir duygudur. Bu duygu üstün aklınızı etkilediği an bocalayabilir ve umulmadık hatalar da yapabilirsiniz. Oysa üstün aklınız, daima yararlanmanız gereken eşsiz bir hazinedir.

Kıskançlık: Akla güvenen birisiniz ve idealleriniz var. İnsanlığı seviyor, yaşamda daima ilerleme gerektiğini düşünüyorsunuz. Yaşamı-nızda değersiz duygulara yer yok. Fakat bütün bunlarla birlikte kıs-kançsınız. Siz bir iş arkadaşınızın başarısını zevkle karşılar ve onun hesabına da sevinebilirsiniz. Yeni buluşların sahiplerine hayran olabilir-siniz. ama sizi biriyle kıyaslayacak olurlarsa durum değişir. Sizi değil, onu üstün bulmaları veya onu övmeleri bir anda korkunç bir kıskançlığa kapılmanıza yol açabilir. Bu yüzden hata da yapabilirsiniz. Bu durum kendisini maddi konuda da gösterir. Paraya güya aldırmıyorsunuz. Fakat sırf zengin olduğu için başka birine sizden çok ilgi gösterilirse buna da sinirlenirsiniz. O adamı değil durumunu kıskanmanız kabildir. Parasal konuda kıskançlık olursa bunu başarı izler. Yani kafanızı kullanarak ne yapıp eder zengin olursunuz. Hem üstün gördükleri kimseyi gölgede bırakacak bir servet elde edebilirsiniz.

Zamanla İlerleme: Zamanla ilerlemeye meraklısınız. Bu da çok bakımlardan sizin lehinizedir. Çünkü daima güne uyabilirsiniz. Yeni kuşaklarla kolaylıkla anlaşabilirsiniz. Onların sorun ve dertlerini anlay­abilirsiniz. Kılığınız, kıyafetiniz ve her şeyinizle modem kalırsınız. Daha da Önemlisi yaşlanmazsınız. Zamana uyup onun yararlı yönlerine dikkat etmek sayesinde gençliğinizi koruyabilmeniz fevkalade bir şeydir doğ­rusu. İşte bu özelliğiniz sayesinde eşsiz bir öğretmen olabilirsiniz. Çünkü öğrencilerinizle aranızdaki kuşak farkı hiçbir zaman engel sayılmaz.

Meslekler: Meslek konusunda akıl gerektiren her alan başarı verir. Zaten amacınızdan söz ederken buna değindik. Bu arada doğum anındaki yıldızların durumları size başka hangi alanlarda başarılı olabileceğinizi de gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.