Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Oğlak Burcunun Özellikleri

22 Aralık
20 Ocak

Oğlak burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak oğlak burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Oğlak burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Oğlak Burcu; Siz gayretiniz, çalışmanız ve sebatınız sayesinde pek çok şeyi başarabilecek bir tipsiniz. Kendi yeteneklerinizi de iyi biliyorsunuz. Bunlara güvenmekle istediğiniz yere erişeceğinizin de farkındasınız. Maddeye değer veren, epey hırslı bir insansınız. Amaca ulaşmak için dikkatle davranıp çalışırken aceleye kapılmamanın da gerekli olduğunu anlamışsınız. Siz ağır fakat güvenle başarıya gideceksiniz. Bu bakımdan sizi çalışkan bir karıncaya da benzetebiliriz. Nasıl bir karınca kendisinden belki yüz misli ağırlıktaki bir yiyeceği eninde sonunda yuvasına götürürse siz de yetenekleriniz sayesinde kimsenin ummadığı zenginliğe kavuşabilir, bu arada doruğa da çıkarsınız

DÜŞLER BURCU OĞLAK 

 

Oğlak burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Toprak, Baş, Negatif, Dişi
Burcun Yıldızı : Disiplin temsilcisi Satürn
Burcun Sembolü : Balık kuyruklu bir Oğlak
Burcun Günü : Cumartesi
Burcun Sayısı : 8
Burcun Taşları : Lal ve kara kehribar
Burcun Renkleri : Nefti, koyu kurşuni, koyu kahve-rengi
Burcun Çiçekleri : Kamelya, kadife çiçeği, kara gül
Burcun Kokuları : Kamelya, çam, ful
Burcun Madeni : Kurşun
Burcun etkisindeki bitkiler : Kenevir, pancar, mazı
Burcun etkisindeki hayvanlar : Keçi, kunduz, kaplumbağa

Oğlak Burcu Özellikleri

Ciddilik: Sizi ilk gören çok ciddi bir insan olduğunuzu düşünür. Yeni tanıdığınız kimselerden çekinirsiniz. Nazik, iyi niyetli birisiniz fakat yabancılardan çekinmeniz ve hatta kuşkulanmanız yüzünden suratınız asılabilir. Olduğunuzdan çok daha da ağırbaşlı ve hatta bazen
kasvetli de gözükebilirsiniz. Fakat sizi tanıyanlar böyle olmadığınızı bilirler. Siz iş konularında gerçekten ciddi, tuttuğunuzu bırakmayan, sebatlı ve hatta inatçı bir tipsiniz. Oysa diğer konularda sizin kadar şirin, cana yakın, tatlı biri de az bulunur. Ama ne yazık ki bu yönünüzü pek az kimse görür. Sadece yakın olduğunuz insanlar duygu dünyanızı anlayabilirler.

Başa Geçme İsteği: Sizde başa geçme isteği var. Aslında amacınız da bu zaten. Yükselmek, doruğa erişmek istiyorsunuz. Yıldızınız Satürn size amacınıza gidebilmeniz için irade vermektedir. Ayrıca planlama gücünüzü, yine bu planlara uyarak hiç yanılmadan ilerlemenizi de Satürn’e borçlusunuz. Siz iş konusunda fazla ciddi ve hatta acımasızsınız.’Sizce iş kutsaldır ve en mükemmel şekilde yapılmalıdır. İşte hata yapanları kolay kolay affedemezsiniz. Yalnız sabırlısınız ve onlara işin doğrusunu gösterip öğretmeye çalışırsınız. Bunu kavrarlarsa sorun kalmaz. Fakat aynı hatalar tekrarlanırsa o insanları hemen yanınızdan uzaklaştırırsınız. Bu yüzden adınız acımasıza da çıkabilir. Oysa siz sadece iş yaşantınızda böylesiniz. Özel hayatınızda son derece yumuşak, kolay acıyan ve yardımsever birisiniz..

Emir Verme: Kafanız iyi çalıştığı, planlan ayrıntılarıyla görebildiğiniz, sonucun nereye varacağını hesaplayabildiğiniz için de başarıya erişme kolaydır. Hem de bu olumlu görüş sayesinde yanınızdakilere kesin ve sonuç sağlayacak emirler de verebilirsiniz. Bu emirler iyi uygulanırsa uyumlu çalışma kabil olur ve sonuca çabuk varılır. Siz kolaylıkla emir vermesini bildiğiniz gibi gerektiği zaman emir de alabilirsiniz. Yalnız emir verecek kimsenin sizden üstün durumda ve daha da önemlisi üstün yetenekli olmasıdır. O zaman aldığınız emirleri sormadan, düşünmeden hemen uygularsınız. Başarınızın bir sırrı da budur. Dikkat ederseniz sizde askerlere özgü nitelikler var. Zaten burcunuzdan ünlü askerler de çıkar. Zira burcunuz aynı zamanda Disiplini de temsil eder.

OĞLAK BURCU “Gerçekçi Ruh”

Çok gerçekçi bakar olaylara, ruhsal dünyası bu kadar gerçeği kaldıramayınca da karamsarlaşır.

Bir yanıyla gerçekleri abarttığı, gerçekle karamsarlık arasında ince bir çizgide durduğu için, bazen pozitif gerçeklere kayar bazen karamsarlığın diplerinde gezinir.

Ay’ı Oğlak’ta olanlardan ileride çok para kazanan ve çok zengin olan çıkar. Hayatın gerçeklerini çok erken yaşta kavradığı için, bu dünyanın parayla döndüğünü, prestijin ve gücün ve hatta yaşam hakkının bile paraya endeksli olduğunu erken yaşta gördüğü için para kazanmaya odaklanır. Para getirmeyen işlere itibar etmez. Ama şöyle de bir yanı vardır onun, onun eline attığı iş zaten para getirir, işi para getiren bir işe çevirmeyi iyi bilir.

Öncü ruhludur Ay’ı Oğlak’ta olan kişi. Bir alana öncülük etmek, yönetmek, alanında bir ekol olmak onun en büyük amacıdır. Stratejist yanı bir işi ciddi bir işe dönüştürmesine katkıda bulunur.

Öte yandan, öncü ruhludur ama bir işi başlatması gerekmez. O kurulu bir işi alıp ömürlük bir işe ve büyük bir kuruluşa dönüştürebilir. Yine de, kendi damgasını vurmalıdır o. Zaten işin ömürlük olmasının ardında kendi öncü damgasını vurmasıdır.

Ay Oğlak insanı ilginçtir. En karamsar insanlardan en komikler çıkar ya, işte Ay’ı Oğlak’ta olan kişilerden çok komedi ve mizahla ilgilenen çıkar. Çarpık olayları, kara mizahı iyi yakalar dikkatli gözleriyle.

Oğlak burcunu Satürn ve Uranüs yönetir, kişinin haritasında Satürn ve Uranüs hangi burç ve evde ise, Ay’ın destek aldığı yer orasıdır. Sert Satürn-Ay veya Uranüs-Ay açısı söz konusu ise, kişi ailesinden, geçmişinden kendine bir fayda gelmeyeceğini anlayıp başının çaresine bakmaya karar verir çocukken. Sil baştan hayatını yeniden kurar. İyi açılar söz konusu ise, bir aile şirketinin başına geçebilir. Ya da yakınlarıyla bir iş ve hayat düzeni kurar.

OĞLAK BURCU İLİŞKİSİ “Uyumlu Aşık!”

Güvenilir, güçlü bir karaktere sahip olan oğlaklar için söylenecek en önemli ilk kelime çalışkanlık ve sorumluluk duygusunun gücüdür. Çok ciddi görünürler ama içeride akıl almaz bir eğlence anlayışı vardır. Satürn’ün güçlü etkisi ile bir oğlak erkeği ya da kadını, her şakanın altında bir ciddiyet, her ciddiyetin altında bir şaka arar. Hislerine çok zaman ayırmadığı için çoğu zaman bir oğlağın birine aşık olduğunu anlaması epey bir vakit alabilir. Libidosu güçlüdür ama ezici değildir ve içinde sakinlik barındırır.
Oğlak burcunun insanları için meşhur bir söz vardır; “Küçükken bir bilge, büyükken bir çocuk” olarak değerlendirilirler. Yaşları ilerledikçe yaşam sevinçlerinin daha çok farkına vararak, daha neşeli ve paylaşımcı olurlar.
Bir oğlak burcu ile berabersiniz muhtemelen kendinizi maddi olarak hep güvende hissedeceksiniz. Çünkü oğlaklar ne yapıp edip maddi güce bir şekilde ulaşırlar ve bunu sevdikleri ile paylaşmaktan hiç çekinmezler. İş hayatları kariyer hedefleri ile doludur ve o kariyeri elde etmek için ne gerekiyorsa yaparlar. İş hayatlarını çok sevseler de sizinle düzenli vakit geçirmekten, beraber günlük hayatın eğlencelerini paylaşmaktan hiç vazgeçmeyeceklerdir . O yüzden pek çok burca göre evlilik için en uygun burçlardan biridir.
Oğlak burçları kendi görünümleri kadar sizin görünümünüze de önem verirler. Toplum tarafından kabul edilen normlarda bir zerafet, görgü kuralları ve etik beklentiler içerisindedirler. Onların yanında her zaman tertipli, temiz ve ağırbaşlı olmalısınız. Oğlaklar doğal krallardır ve her zaman kraliçeleri severler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.