Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Terazi Burcunun Özellikleri

24 Eylül
23 Ekim

Terazi burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak terazi burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç yorumunu anlatacağız. Terazi burcu Astroloji analizi detaylı anlatılmaktadır. Terazi Burcu; Her şeyinizi dikkatle seçmelisiniz. Çünkü siz, yuvanızın, çevrenizin ve her şeyinizin ahenkli olmasını arzularsınız. Onun için de daima kafayla hisler arasında bir denge kurulması gereklidir. Ama zaten siz dengeyi temsil eden insansınız. Hareketleriniz, sözleriniz ve tutumunuz da bu dengeyi açıklamaktadır. Sizde ayrıca çok üstün yetenekler var. Onun için de talihli sayılırsınız. Yalnız sizi bezdirsek de aynı sözleri tekrarlayacağız. Mutlu olabilmeniz için duygu-akıl dengesinin daima korunması da şarttır.

TALİH BURCU TERAZİ 

 

Terazi burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : : Hava, Baş, Pozitif, Erkek
Burcun Yıldızı : Sevgi, Güzellik, Güzel Sanatlar temsilcisi Venüs
Burcun Sembolü : Terazi
Burcun Günü : Cuma
Burcun Sayısı : 6
Burcun Taşları : Opal, pembe kuvars, pembe necef
Burcun Renkleri :Pembenin bütün tonları, uçuk yeşil, uçuk mavi, uçuk sarı, turkuaz, pastel tonlar
Burcun Çiçekleri : Pembe gül, gardenya, pembe krizantem, unutmabeni
Burcun Kokuları : Gardenya, yasemin, gül
Burcun Madeni : Bakır
Burcun etkisindeki bitkiler : Buğday, kimyon
Burcun etkisindeki hayvanlar : Tavus kuşu, muhabbet kuşu

Terazi Burcu Özellikleri

Etkileyici Yönleriniz: Etkileyici Yönleriniz: Son derece zarif, hareketleri yumuşak, uyumlu, çekici bir tipsiniz. Hem haliniz, tavrınız kendinize güvendiğinizi de belirtiyor. Bir Aslan insanı gibi sözler veya hareketlerle bu güveninizi ispatlamanız da gerekmiyor. Sizi görenler çok hoş olduğunuzu söylüyorlar. Karşılaştığınız kimseleri hemen etkinize alıyorsunuz. Bazıları da sizin fazla nazik, çok yumuşak olduğunuzu sanıyorlar. Oysa sizi kadife bir eldivenin içindeki demir bir yumruğu da benzetebiliriz. Sizinle ilişki kuranlar da önce bu yumuşaklığınıza, nezaketinize, zarifliğinize, ahenkli tutumunuza hayran oluyorlar. Ama genellikle bu hayranlığa biraz da haset karışıyor. Sonra bu üstün nitelikleri zayıflık saymaya kalkıyorlar. Fakat arkadan o kadife eldivenin içindeki demir bir yumruğu yani sizin güçlü kişiliğinizi sezerek duraklıyorlar Bu kadar hoş, cazibeli, uyumlu, yumuşak birinin aynı zamanda böyle akılcı, iradeli, güvenli olmasına akıl erdiremiyorlar. İşte siz böyle güçlere sahip birisiniz.

Uyum ve Uzaklaşma:Her şey gibi çevrenizin de uyumlu olmasını istiyorsunuz. Çünkü siz ancak uyumu bulduğunuz zaman rahat edip huzur duyabiliyorsunuz. En küçük bir tatsızlık, bir tartışma sizin huzurunuzu kaçırıyor. Böyle bir durumda da dönüp uzaklaşıyorsunuz. Bu hareketiniz nedeniyle çekindiğinizi, korktuğunuzu da sananlar var. Oysa çok cesur kimseden daha güçlüsünüz. Siz, haklıyı haksızdan, doğruyu yanlıştan ayıracak güçtesiniz. Kafanız da çok dengeli ve uyumlu olduğu için olayların nereye varacağını, her durumda neler çıkacağını biliyorsunuz. Bu arada duygu yönünüz de çok güçlü. Tatsızlıklardan uzaklaşmanızın nedeni uyumunuzu korumak istemenizdir. Yoksa, gerektiğinde sizden iyi tartışanı da olamaz. Hem siz sesinizi yükseltmeden karşınızdakini susturmasını da iyi bilirsiniz.

TERAZİ BURCU “Muhalif Ruh”

Ay’ı Terazi’de olan kişi haksızlığa gelemez. Hak, eşitlik gibi kavramlar önemlidir onun için. Bu bakımdan adil ruhludur diyebiliriz.

Olaylara tarafsız gözle bakma, karşı taraftan da olayı görebilme yetisi nedeniyle, doğru-yanlışı iyi ayırt eder. Kimsenin hakkını yememeye çalışır.

Bir diğer yanı da, genelde hep karşı tarafı tutmasıdır. Birisi onun yanında başkasını eleştirirse, hemen eleştirilen kişinin yanında yer alır. Eleştirilen kişi haklı olsun haksız olsun, tartışmada denge ve adalet olsun diye savunma konumundaki kişinin avukatlığını yapar.

Hemen hemen her konuda bir muhalif duruş sergiler.

Ay’ı Terazi’de olan kişi popüler olmak, sevilmek ve ünlü olmak ister. Bu popülerlik kimi için kendi çevresinde kimi için daha geniş toplumsal bazda popülerliktir.

Popüler olmaya yatkındır ayrıca, çünkü ele aldığı bir konuyu ilgi çekici bir şekilde sunma, kişilere bir şeyi beğendirme becerisi vardır. Bu bakımdan, iyi bir reklamcı, danışman, tanıtımcı ve iyi bir satıcıdır. Gittiği bir restoranı mı beğendi, orayı öyle bir över ki, onun sayesinde restoran bir sürü müşteri kazanır.

Kararsız yapısı vardır. Kararsızlığının özünde karşı tarafı da düşünmek yatar. Herkes mutlu olsun ister verilen karardan. Kiminin kararsızlığı ise, biraz ayran gönüllü olmaktan kaynaklıdır.

Yalnız olmayı sevmez, çevresinde insan olsun ister. Duygusal hayatında da yalnızlığı sevmez ama ilişkilerin çetrefilli, çatışmalı gidişatını çok yorucu bulunca, ciddi ilişkiden korkup kelebek misali kısa ilişkilerle oyalanabilir bir süre.

Medeni tartışmaya bayılır ama kavga sevmez, tartışmanın kavgaya dönüştüğü ve çirkinleştiği an oradan kaçar gider. Seviyesini bozmaktan hoşlanmaz. Asil ruhludur bu bakımdan. Bayağılaşmak onu rahatsız eder.

Kimi Ay Terazi insanı ise, insanları barıştıracağım derken birbirine küstürebilir. Barış elçisi rolüne kendini fazla kaptırır.

Venüs Terazi’nin yöneticisi, dolayısıyla Terazi’deki Ay’ın da dispozitörüdür, yani dolaylı yöneticisi. Bu kişinin ruhu güzellik, estetik, sevgi, lüks ve barışçıl ortamlar arar.

TERAZİ BURCU İLİŞKİSİ “Sevimli Aşık!”

Terazi aşk için yaratılmıştır. Ruh ikizlerini bulma konusundaki başarıyı en çok bu burçtakiler yakalar. Bir kere buldular mı ise artık sonsuza kadar ayrılmazlar ama flörtlerinden asla ödün vermezler. Manalı bakışmaları, anlamlı sözleri, kikirdemeyi yaratan bu burcun insanları her zaman bir yerlerde birileri ile flört edecektir ama aldatmayacaktır. Çünkü aldatmayı yüksek ruhlarına hiç yakıştırmazlar.
Terazi burcu ilişkilerinde kavga olmasın diye inanılmaz bir özen gösterir ve karşısındaki kişiyi memnun etmek için elinden geleni yapar çünkü teraziler kavgayı, huzursuzluğu hiç ama hiç sevmezler. Kavga ederken bile sakindirler dolayısı ile kavga ettiğinizi bile anlayamazsınız. Bu burcun insanları ilişkilerinde sorun yaşarsa suçlama yolunu tercih etmeyerek, uyumlu, ılımlı ayrılıklar yaşamaya çalışır.
Tembel ve kararsız olduklarına dair bir inanış vardır. Özü böyle değildir, o sadece mükemmel ve en doğru olanı istediği için git-geller yaşamaktadır. Adalet duygusu da tıpkı mükemmelciliği gibi ön plandadır. Ona haksızlık yapmamaya özen göstermelisiniz.
Terazi aynaları sever. En güzel görünüş için saatler harcayabilir. Estetik sektörü bu burç ile gelişmiştir. Güzel eşyaları, evleri kısacası güzel olan her Şeyi severler. Müzelere, tiyatrolara gitmeye bayılırlar. Onu mutlu etmek için sık sık güzel mekanlara veya ülkelere gidebilİrsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.