Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Yengeç Burcu Diyeti

22 Haziran
22 Temmuz

Duygusallıklarının acısını yemek yemekten çıkarmaya çalışan yengeç burçları bu özelliklerine rağmen hassas bir mideye sahiptirler. Bu sebepledir ki sindirimi zor gıdalardan kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir. Spor destekli uygulayabileceğiniz bu diyet ile günde 2-3 litre arası su tüketerek etkisini dahada arttırabilirsiniz.

Yengeçburcu diyet yapmak neden ister? Yengeç burcunun pek fazla sebze ve meyve tüketme gibi bir alışkanlığı yoktur. İştah konusuna gelinirse de eğer yengeç burcu, boğa burcu kadar olmasa da yine de iştahının yerinde olduğu biliniyor. Yengeç burcunun bir diğer özelliği ise stresten ve can sıkıntısından yemek yemesidir. Yengeç burcunun canı sıkıldığında ya da stresli olduğunda, elinden geldiğinde hafif kalorili besinler tüketmelidir. Hatta bunların sebze ya da meyve olması daha mantıklıdır. Ayrıca yengeç burcunun metabolizması fazla çalışmaz. Bu yüzden tüketilecek olanların, metabolizmaya etkisi olan besinler olması şarttır.

Diyet uzmanından özel Not: Yengeç burcu 3 gün olarak öğünlere ayrılarak tüketilmektedir. 3 gün bittikten sonra tekrar diyet tekrarlanmak istenirse de birkaç gün ara verilerek tekrar başlaması uygundur.

1. gün
Kahvaltı:Bir bardak sıcak su içine bir kaşık bal, bir kaşık limon su. Bir dilim kepek ekmek, bir dilim dil peyniri, bir salatalık.
Öğle Yemeği: Izgara tavuk, bol limonlu salata, ara öğün 5 tane erik. Şekersiz çay.
Akşam Yemeği: Izgara balık, bol yeşil salata, ara öğün bir elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.

2. gün
Kahvaltı:Bir Kaşık bal karıştırılmış Bir kase yoğurt, bir porsiyon meyve.
Öğle Yemeği: Bir yumurta ile yapılan yağsız omlet, bol yeşil salata. Ara öğün, 5- 6 tane kiraz. Şekersiz çay veya kahve.
Akşam Yemeği: Tercihe göre haşlanmış bir et, bol salata ve beş tane çilek.

3. gün
Kahvaltı: Bir Bardak ballı süt, bir diyet ekmek ara öğün bir elma.
Öğle Yemeği: Bir Tavuk ızgara, bol limonlu salata, arada bir armut. Şekersiz kahve.
Akşam Yemeği: Bir Yumurta ile yapılan yağsız omlet, Bir dilim beyaz peynir rendelenmiş havuç salatası. Arada bir elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.