Bizi takip edin...

21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Yengeç Burcunun Özellikleri

22 Haziran
22 Temmuz

Yengeç burcunun özellikleri için, hazırlanan bu sayfamızda, Ayrıntılı olarak yengeç burcunun tüm özellikleri, öne çıkan başlıca yönleri, karakterini ve kişisel burç özellikleri, Astroloji analizi ile yıldızname falı ile burcunuzu anlatacağız. Yengeç burcunun Astroloji analizi bu sayfamız da detaylı anlatılmaktadır. Yengeç Burcu; Sizin burcunuzun bir diğer adı da ‘Yuva Burcu‘dur. Çünkü siz ömür boyunca yuvaya önem veren bir insansınız. Sizin için vatan, yuva ve çevreniz son derece değerlidir. Vatanınız, aileniz, sevdikleriniz ve top­lum için türlü özveride bulunabilirsiniz. Aynca söz verip dönmek gibi hu­yunuz da yoktur. Onun için topluma verdiğiniz sözlerinizi tutarsınız. Çevrenizdekilerin daha rahat, daha güvenli, daha mutlu olabilmesi için uğraşırsınız.

ZENGİNLER BURCU YENGEÇ 

 

Yengeç burcu özellikleri

Girdiği Gruplar : Su, Baş, Negatif, Dişi
Burcun Yıldızı : Duyguları Temsil Eden Ay
Burcun Sembolü : Bir çift Yengeç kıskacı
Burcun Günü : Pazartesi
Burcun Sayısı : 2
Burcun Taşları : Yakut, Aytaşı, Kristal
Burcun Renkleri : Beyaz, Gümüş, Açık gri, Viyolet
Burcun Çiçekleri : Beyaz gül, Zambak, nilüfer, Nesrin
Burcun Kokuları : Leylak, Beyaz menekşe
Burcun Madeni : Gümüş
Burcunun etkisindeki bitkiler : Tere, Hindiba
Burcunun etkisindeki hayvanlar : Yengeç, pavurya inek, tavuk
Yengeç burcu Etkisindeki Maden : Demir

 

Yengeç Burcu Özellikleri

Etkileme: Her burcun belirli bir tutumu vardır, burç insanlara türlü şekillerde etki yaparlar. Sizin etkiniz ilk anda sezilmez. Çünkü, nazik, sakin, çekingen görünebilen, önceleri susmayı uygun bulan bir tipsiniz. Fakat kısa süre sonra siz uyumunuzla çevrenizdekileri olumlu şekilde etkilemeye başlarsınız. İnsanlar sizin yanınızda tatlı bir huzur duyarlar. Sevildiklerini, kendilerine önem verildiğini, güvende olduklarını düşünürler. Gerçekten de güvendedirler. Zira siz sevdiklerinizi korumayı kendinize görev edinmişsiniz. Çevrenizi böyle tatlı etkilemenin nedeni de şefkat hissinizin gelişmiş olmasıdır. Size bu uyumlu duyguları da yıldızınız Ay vermektedir. Çevrenize verebildiğiniz bu tatlı duygular ve uyum sayesinde başarılı olabileceğinizi de söyleyelim. Çünkü sizin bulunduğunuz yerde tatsızlık çıkmaz. Tartışmalar kesilir. İnsanlar birbirleriyle daha iyi anlaşma olanağı bulurlar. Bu sayede de daha iyi sonuçlar alırlar. Siz, etrafı yatıştırmaktan zevk duyarsınız. Ayrıca kendi işleri­nizde de bu uyumdan yararlanırsınız. En sert durumlarda bile size ‘Hayır’ diyebilecek pek kimse bulunamaz. İşte bu özellikten daima yararlanmalısınız.

Hisler: Ay insanı olduğunuz için dönüp dolaşıp duygulara geliyoruz. Yengeç burcu, Siz iyi niyetli, cana yakın, şefkatli, acımasını bilen bir insansınız. Buna karşılık bir hayli kıskançsınız. Bu kıskançlık dediğimiz gibi kendisini dostluklarda bile gösterir. Siz sevdiğiniz her şeyi kıskanabilirsiniz. Ayrıca özel işlerinize karışılması da hoşunuza gitmez. Hele kınanmaya asla gelemezsiniz. Dünyada hatasız kimse yoktur. Hem insanlar hatalı sonucu doğruyu öğrenirler. Fakat siz hata yaptığınız zaman çok sinirlenirsiniz. Bu yüzden kendinize kızarsınız. Hele biri bunun lafını edecek olursa o anda öfkelenmeniz kabildir.

Yengeç burcu erkekleri, Zira siz mantıkla değil duygularla hareket eden tipsiniz. Yengeç burcu kadınları ile aynı burç özelliklerini taşırlar bir çok yönleri birbirinin tıpa tıp aynısıdır. Başarınızı da üstün duyguyla sezme gücünüze borçlusunuz. Biri mantığa başvurup sizi kınarsa göstereceğiniz tepki karşısında şaşırır. Oysa aynı insan beş dakika sonra kendisiyle ilgili üzücü bir olay anlatıp duygularınızı etkileyebilir. Bu yüzden ona yardım etmeye bile kalkabilirsiniz. Duygular yaşam boyunca size egemen olacaktır.

Ancak doğum anında Hava ve Ateş gruplarında güçlü yıldızlar varsa o zaman bu durum epey değişebilir. Ama tam olarak da ortadan kaybolmaz. Bu arada hisler yüzünden zaman zaman da karamsarlık görülür. Buna aldırmamaya gayret etmelisiniz. Böyle zamanlarda güvendiğiniz kimseleri görmeli, sizi eğlendiren konuları açmaya çalışmalısınız.

YENGEÇ BURCU “Köklerine Bağlı Ruh”

Ay’ı Yengeç’te olan kişi hangi burçtan olursa olsun, ailesinden, kurduğu düzeninden, yaşadığı yerden ve sevdiklerinden ayrılamaz. Sevdiği bir şeyi bırakmak ona ölüm gibi gelir. Ayrılmak çok zordur onun için, kökünden koparılan bir dal gibi hisseder kendini. İçlidir, için için tüketir kendini. İçe atar. İçe atmak onu hasta eder adeta. Başka bir yerde kalamaz. İlla evini, yuvasını, yastığım arar.

Duygusal ve hüzünlü bir ruhu vardır bazen. Nostaljiktir. Hassas, alıngan ve çabuk kınlan bir yam vardır. Yine de küsemez insanlara. Ancak çok damarına basılırsa o zaman birden kalbini soğutup haşin ve keskin hatta acımasız bir insan olabilir.

Ay’ı Yengeç’te olan kişi toplum tarafından sevilen, benimsenen biridir. Yaptığı işle toplumda saygın ve sıcak bir yer edinir. Kalpleri kazanmayı bilir. İnsanlann ruhuna dokunur. Bu yüzden insanlar onu aileden biri gibi hisseder.

Köklerini araştırmayı sever. Aile tarihi hakkında sağlam bilgisi vardır. Hafızası ve ezberi kuvvetlidir, her şeyi hatırlar. Hayatındaki herkese önem verir, hatır gönül bilir, bayram gibi özel günlerde in- sanlan arar, sevgi bağım sürekli kılmaya önem verir.

Ay kendi burcunda olduğu için çok güçlüdür. Bereketli ve uğurludur. Bir şey elinde bereketlenir ve büyür. Yaptığı her şeye duygu­lanın ve sevgisini katar. Kirli çıkıdır aynca. Gelecek günler için biriktirir. Sezgisi ve altıncı hissi çok kuvvetlidir. Bazen uyanık halde anlık rüyalar bile görebilir, yakında olacak bir olay gözünde canlanır adeta.

YENGEÇ BURCU “Romantik Geyşa veya Mecnun”

Yengeç burcu cinsel hayatında duygusal, içe dönük yapıya sahip olmakla beraber, zamanla bu yapısını aşar. Aşksız yaşayamaz. Tatlı aşk oyunlarına karşı yatkındır. Sevdiği birini aşk oyunlarıyla etkilemeyi bilir. Sevdiği zaman cesur ve sürprizli olur. Zaten aşk yaşamak için doğmuş gibidir adeta.

Cinsel hayatı için önemsediği romantizm, müzik, dans, nostaljik ve şık bir ortamda yenen yemek ve sohbet tam ona göredir. Cinsel bir film sahnesine hazırlanır gibi hazırlanır. Yaratıcı fantezileri vardır. Sevgilisinin onu aşk oyunlarıyla şımartması ve desteklemesini bekler bazen.

Yengeç’in hoşuna giden ve hassas bölgesi gerdanı ve göğüsleridir. Hediyelerden hoşlanır. Küçük ama anısı özel hediyeler onu mutlu eder, aşka getirir. Örneğin, şık bir akşam yemeği sofrasını süslemek için getirilen bir demet çiçek.

Fazla konuşmadan, sessiz anlaşmak, cinsel hayatına bedeni ve ruhuyla katılmak, cinsel hayatında başka diyarlarda dolaşmak ister. Kişinin doğum haritasında, Venüs ve Mars hangi burç taysa, o burçlardan ya da onların zıt burçlarından kişileri cinsel yönden cazibeli bulur. Ayrıca 8.ev burcunu güzel bulur. Yengeç’in genel olarak güzel ve cazibeli bulduğu burçlar Oğlak, Terazi, Koç ve Kova’dır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.